KRISTÝNA KŘENOVÁ

@kristynakrenova

O mně

Řekni nám něco o sobě a jakým způsobem jsi přišla ke svému handicapu?

Jsem normální holka, která má ráda život, pohyb, rychlost a dobrou společnost. Do dvanácti let jsem byla gymnastka, potom se nepovedla operace páteře a já přestala hýbat nohami. Od té doby jsem se věnovala škole, lyžování na sitski, cestování, prostě žiju vcelku klasicky - s jedním můžem a třemi psi (neplést se třemi muži a jedním psem). Živím se programováním webů a příležitostným modelingem / hraním.

 

Dlouho jsi se věnovala sitski, jakých úspěchů jsi dosáhla a jakou nejvyšší rychlostí si jela?

Nikdy jsem neměla úplně vrcholové ambice, táta říkal, že mám tenhle sport závodně dělat, dokud mě to baví.  Osobní největší úspěch byl můj pobyt v Kanadě ve Fernie, kde jsme žili přímo pod nádherným lyžařským nebem a každý den na sněhu tam byl “porno”. Jinak jsem byla ve FIS žebříčku asi na 12. místě z celého světa, což je taky fajn - v českých podmínkách s nulovou podporou svazu je lyžování hodně finančně, organizačně náročný a konkurovat holkám, který fungujou v profesionálních týmech s velkými rozpočty i personálním zázemím po je dost náročný.

 

Byla jsi s námi na jachtových závodech v Chorvatsku, jaké to pro tebe bylo?

Naprosto skvělý týden s úžasnejma lidma. Sportovat a závodit v teple na moři je pro holku ze zasněžených hor velká změna. Loď byla perfektní domov na těch pár dní a celý závod byl příjemně v chillu, jsem zvyklá z lyží na hodně konkurenční prostředí - tady si po závodě všichni sednou a užijí si hezký večer, to se mi líbilo.

 

S jakou nejtěžší překážkou jsi se potkala a překonala?

Samozřejmě, když se člověk ve dvanácti ocitne na vozíku, je to šok, ale život jde dál. Já mám vlastně ohromnou podporu rodiny a díky nim jsem svůj hendicap nikdy nebrala jako zásadní omezení. Když něco chci, zvládnu to.

 

Co si myslíš o hendicapovaných sportovcích provozující adrenalinové sporty?

Myslím, že člověk s hendicapem má sedět doma u telky.

 

Ne, je super, že máme velké možnosti cestovat, poznávat a být aktivní. Svět se i za těch 13 let co jsem na vozíku hrozně změnil a mnoho věcí je dostupnějších - včetně nabídky sportů. Někdo miluje rychlost, někdo výšky…  s hendicapem, nebo bez - dělejte co milujete.

  • Black Instagram Icon

@kristynakrenova

Adapted.cz

Transparentní účet: 

4856881309/0800 

milan@adapted.cz

Adapted.cz spolek, IČO 06156584

Hynkovská 28, Skrbeň, 78331

  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon
  • White Facebook Icon